Ülkemizde çok partili döneme geçiş ile beraber sayısız partiler kurulmuştur.

Bu siyasi partilerin bazılarının ömrü çok kısa olmuştur. Bazı partiler ise halkın desteğini alarak iktidar olmuş veye koalisyon dönemlerinde iktidar ortağı olmuşlardır. Ama ne hikmetse meydanlarda ve seçim bildirgelerinde beyan ettikleri vaatleri unutmuşlar yada unutturulmuşlardır.

Umut partisi bir hak arayış mücadelesinin siyasette vücut bulmuş halidir. Bu hak arayış mücadelesinin en büyük sebebi ülkemizin geleceği ile ilgili kaygılarımızın oluşudur. Umut Partisi kurucuları halkın içinden,samimi ve daha önce büyük bir çoğunluğunun herhangi bir siyasi tecrübesi olmamasına rağmen halkımızın menfaatlerine dokunacak faydalı ve zararlı konuları çok iyi analiz etmeleridir. Bir ülkenin gelişimi için yöneticilerinin profesör, bilim adamı olması gerekmez sadece vatanın milletinin zararına bir işin içine girmemesi ve yaptığı tüm çalışmalarda vatanımızın ve milletimizin menfaatini gözetmesi yeterlidir.

Umut Partisi milli birlik akımının başlangıcıdır.

Ülkemizdeki dil,din, mezhep ayrımlarını reddeden bir siyasi oluşumdur. Umut Partisi adalet vurgusunun her alanda uygulanmasının ülkenin gelişimine büyük katkı sağlayacağının ve devletin var oluş nedeninin halkına her alanda adaleti tesis etmek olduğunun bilincinde hareket etmektedir.

Umut Partisi ülke yönetiminde halkın hizmetine sunulmuş Eğitim, Sağlık, Sanayi, Ekonomi ve Üretim politikalarının yerli ve milli olmasına azami önem veren bir siyasi oluşumdur.

Türkiye’ye Umut olacağız siloganı ile yola çıkan Umut Partisinin aşağıda Umut olacağı
konuları açıkça belirtmiştir.

Umut Partisi ;

TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKININ UMUT DOLU YARINLARI İÇİN BİZ VARIZ VE BİZ ÇAREYİZ.
‘TÜRKİYE’YE UMUT OLMAK İÇİN GELECEĞİZ,’

Abdulkadir BOZKURT
Umut Partisi Genel Başkanı